Seria Professional to gama urządzeń, w której główny nacisk położono na końcową jakość produktu. Duplikatory z tej serii wyposażone są w pełno kolorowe drukarki Everest o najwyższej jakości nadruku, który cechuje wyjątkowa odporność na wilgoć i inne czynniki chemiczne, a także zadrapania.
Zniszczenie nadruku prowadzi prawie zawsze do zniszczenia nośnika. Seria Professional polecana jest wszędzie tam, gdzie nośniki optyczne są często używane, lub istnieje potrzeba szybkiej produkcji kilkunastu lub kilkudziesięciu płyt. Urządzenia posiadają 1 lub 2 napędy DVD lub BD i magazynki na 50 lub 100 płyt. Gama tych urządzeń jest rozbudowana i istnieje możliwość aż czternastu różnych konfiguracji. Do szczególnie odpowiedzialnych zadań przeznaczone są urządzenia wyposażone w macierz 1.5 TB z RAID5. Mogą one pracować wszędzie tam gdzie jest potrzeba przeniesienia bardzo dużej ilości danych w szybkim czasie, lub informacje są szczególnie ważne. Dzięki takiej konfiguracji urządzenia z tej serii mogą pełnić rolę przejściowego bufora danych. Ponadto do każdego z urządzeń dołączony jest program zarządzający o bardzo dużych możliwościach i łatwej intuicyjnej obsłudze.
Program umożliwia m in.:
1. Pracę urządzenia w sieci dla nieograniczonej ilości użytkowników, klientów wyposażonych w komputery Apple.
2. Stworzenie własnej unikanej publikacji na nośniku optycznym poprzez łatwe projektowanie nadruków na płyty z możliwością wykorzystania projektów z innych programów graficznych lub stworzenia własnego projektu z opisem, bądź wykorzystania istniejących, dodawanych bezpłatnie przez producenta.
3. Tworzenie kolejki prac.
4. Przekazywanie informacji o stanie systemu: tj. ilości czystych nośników, wykonanej pracy, ilości pozostałych jeszcze materiałów eksploatacyjnych w drukarce.
5. Wykonywanie krótkich serii płyt.
6. Szybką realizację projektu.
7. Serializację płyt, przy wykorzystaniu prostej bazy danych np. Exel. Każdy nadruk jest unikalny.
8. Bardzo szybkie wytworzenie pojedynczej płyty, dzięki specjalnej aplikacji umożliwiającej nagrywanie płyt w „płynącej technologii”.
9. W pełni automatyczną pracę systemu przy wykorzystaniu modułu SDK. Powstają wtedy automatycznie, jednostkowe nośniki optyczne lub serie płyt z różnymi danymi i nadrukiem. Urządzenie uruchamiane jest wtedy przez inne programy lub aplikacje.
10. Współpracę z aplikacjami zewnętrznymi, jak np. archiwizacja kart P2HD z kamer cyfrowych, lub Perennity Audio Extractor, która umożliwia „czytanie” przez Rimage płyt Audio i konwersję do plików MP3.